kryzys w związku 3 książki, które uratują Twoje małżeństwo

Parę dni temu, zadzwoniła do mnie koleżanka i zwierzyła mi się , że ma kryzys w związku.
Koleżanka bardzo płakała, była bardzo przygnębiona tym, że nie potrafi uratować własnego małżeństwa.
Koleżanka wie, że mam księgarnię i sama interesuję się psychologią. W rozmowie z nią, dało się wyczuć, że szuka pomocy, jak przezwyciężyć kryzys w związku.

Nie jestem ekspertem od relacji małżeńskich. Nie jestem też psychologiem, więc nie pomogę jako specjalista. Jestem człowiekiem, który od dawna ma głód wiedzy na temat małżeństwa, związków, konkubinatu. Jestem prawnikiem, więc wiem, jak wygląda i jak czuje się osoba, która przeżywa kryzys w związku.

Od wielu miesięcy moje zainteresowanie i tematyka książek, krąży wokół zagadnień związanych z zawarciem związku małżeńskiego, a dokładnie tego, co robić by nasze małżeństwo było udane.
Każdy w życiu miał lub żyje w kryzysie. Są kryzysy zawodowe, wypalenie zawodowe, kryzys może dotyczyć napiętych relacji z rodziną. Może nie układać nam się w przyjaźni,bo ludzie rozczarowują i ranią. Kryzys w małżeństwie nie jest nowością.
Co 4 małżeństwo nie trwa dłużej niż 2 lata. Stąd kryzys w związku, jest problemem ważnym pod względem społecznym i psychologicznym.

W wakacje, swoją lekturę książek poświęciłam właśnie tematowi związanymi z kryzysem w związku.
Pisząc o kryzysie w związku, mam na myśli kryzys w związku konkubenckim jak i w związku małżeńskim.

Mogę z całą odpowiedzialnością i pewnością polecić Ci trzy książki, które mogą uratować Twój związek przed kryzysem.

 

poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć Prawdziwi mężczyźni dla nieustraszonych kobiet okładka książki w księgarni internetowej opiniabiegly.pl
poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć Prawdziwi mężczyźni dla nieustraszonych kobiet okładka książki w księgarni internetowej opiniabiegly.pl

 

Każda książka ma innego autora. Każda książka jest napisana w innych realiach. Jedna z nich osadzona jest w realiach życia we Włoszech, dwie pozostałe są napisane przez amerykańskich autorów, w realiach amerykańskich.

Zacznę od „Poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć”. Drugi człon tytułu książki to „Prawdziwi mężczyźni dla nieustraszonych kobiet.”
Niech Cię nie zwiedzie sam tytuł. Bo chociaż, autorka miała zamiar tę książkę skierować tylko do męskiej części świata, to lektura tej książki na pewno spodoba się kobietom.
Kobieta opisuje swoje refleksje na temat małżeństwa, odnosząc się w konkretnych tematach, do swojego doświadczenia w pożyciu małżeńskim.
Książka jest napisana przez Włoszkę, stąd wiele w niej emocji, humoru sytuacyjnego i tego włoskiego temperamentu.
Od pierwszych stron tej książki, żyjesz z Autorką, jej realnymi problemami, jakie mają żony we Włoszech. Są to problemy ponad granicami, bo małżeństwa buduje się podobnie, niezależnie od tego, skąd pochodzisz.
Książka ma pewną konwencję. Na początku każdego rozdziału, jest nakreślony konkretny temat. Później sama autorka prowadzi z Tobą wywód na konkretny temat , by zwieńczyć to wszystko, krótkim listem do mężczyzny.
Wszystko co czytasz, problemy, reakcje, zachowania są pisane z perspektywy kobiety. Stąd na małżeństwo i kryzysy w nim, patrzysz z perspektywy włoskiej kobiety, pracującej i wziętej dziennikarki, w końcu matki kilkorga dzieci i w dodatku to tego, jej mąż Włoch.

poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć Prawdziwi mężczyźni dla nieustraszonych kobiet nota od wydawcy książki w księgarni internetowej opiniabiegly.pl
poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć Prawdziwi mężczyźni dla nieustraszonych kobiet nota od wydawcy książki w księgarni internetowej opiniabiegly.pl

Książka ma w zamiarze, być prezentem dla mężczyzny. Bo utarło się takie powiedzenie, że mężczyźni nie rozumieją kobiet i ta boska istota, jest dla nich zawsze nieodgadniona. Mężczyźni nie potrafią „czytać” kobiet, więc bardzo chętnie szukają informacji o nich. Ci leniwi penetrują zakamarki internetu, w pogodni za krótkimi i prostymi radami, jak coś zrobić czy jak coś powiedzieć, żeby kryzys w związku rozszedł się po kościach.
A ci bardziej wytrwalsi sięgają po książki. I ta książka z całą pewnością ich usatysfakcjonuje.
Na 230 stronach, oczami Włoszki skonfrontujesz się z tym, jak twoja miłość funkcjonuje w zwykłej codzienności. Zrozumiesz, że po paru miesiącach to chemia w mózgu Ci się zmieniła, a nie ona czy on.
Książka z całą pewnością spodoba się młodym małżonkom, którzy powitali na świecie swoją nową, czy kolejną pociechę. Upewnisz się, że jako mężczyzna, możesz być przez pewien czas, tkwić w drugoplanowej roli, w waszym małżeństwie. Bo nagle to dziecko będzie ważniejsze dla twojej żony, niż ty sam. Sam też odnajdziesz odpowiedzi, dlaczego twoje nieporadne zachowanie, tuż po narodzinach jest odbierane przez żonę, jako ślamazarne.
W końcu książka pomoże Ci zrozumieć kryzys w małżeństwie, jak żyjesz w jednym mieszkaniu, na kilkudziesięciu metrach kwadratowych z żoną, dziećmi, bałaganem i niezorganizowanym życiem z banalnymi problemami.
Więc zanim zamkniesz za sobą drzwi w małżeństwie, jesteś świeżym rodzicem, masz wszystkiego dość, to sięgnij po tę książkę.

IMG 20220817 175506 1 - opiniabiegly.pl

„Cenniejsza niż perły” to całkiem inny poradnik. To jest książka, która w całości jest adresowana do kobiet. Stąd lektura tej książki przez faceta, może spotkać się z totalnym rozczarowaniem. Dodam jeszcze, że to książka dla kobiet wierzących. W jej treści bowiem, jest dużo cytatów z biblijnymi przypowieściami.
Ale jeśli nie jesteś wierzącą kobietą, to nie martw się. O ile nie drażni Ciebie tematyka religijna i nie ulegniesz złości ani myśli, że może ona Ciebie nawrócić, to przeczytaj ją.
Jak sam autora to ujął, w drugiej części tytułu, jest podpowiedz, o co chodzi, w tej książce.
„O tym jak mądra żona pomaga mężowi osiągnąć pełnię męskości”, powinna zachęcić wszystkie świeże mężatki oraz przyszłe żony, do lektury tej książki.
Tu o kryzysie w małżeństwie, pisze amerykański pastor. Gary Thomas ma wieloletnie doświadczenie w przemawianiu do małżeństw, żon oraz mężów. Prowadzi też własną praktykę z zakresu terapii małżeństw. Osadza on swoje doświadczenie, w realnym prowadzeniu pary, które mierzą się z kryzysem w związku. Stąd książka ta nabiera na wartości, bo jest praktyczna. Tu nie ma żadnej teorii ani naukowych wywodów. Tu są wręcz przytoczone realne sytuacje, które sam autor, jako mąż przeżył. Pisze on też o prawdziwych, z życia wziętych problemach małżeńskich.
I tu Ciebie zastopuje. Bo są to problemy widziane przez pryzmat mężczyzny, który na podstawie słuchania żon, patrzy na nie, jako na zaczątek kryzysu w małżeństwie.
Więc książkę sama przeczytaj albo poleć koleżance. Lektura ta nie spodoba się facetowi, bo nie ma tutaj odniesienia do mężczyzn.

cenniejsza niż perły o tym, jak mądra żona pomaga mężowi osiągnąć pełnię męskości nota od wydawcy książki w księgarni internetowej opiniabiegly.pl
cenniejsza niż perły o tym, jak mądra żona pomaga mężowi osiągnąć pełnię męskości nota od wydawcy książki w księgarni internetowej opiniabiegly.pl

Ale sama książka jest interesująca, bo ma pewną przemyślaną budowę, która prowadzi cię do zrozumienia, czemu masz kryzys w związku.
Są tu trzy części.
Pierwsza dotyczy ciebie samej, jako kobiety. Tą część książki autor poświęca na przyjrzenie się sobie samej, jako kobiety. Autor tłumaczy jaką kobietą jesteś w oczach mężczyzny. Wyjaśnia, po co jesteś na świecie i jakie zadanie spoczywa na tobie, jako na kobiecie w związku.
W końcu tłumaczy Ci, do czego ty jesteś stworzona w związku i jak Twoje cechy oraz zadania, wpływają na jakość twojego małżeństwa. I delikatnie, autor podsumowuje tę część, że żeby zmienić coś w małżeństwie, trzeba tą przemianę zacząć od siebie.
Druga część książki poświęcona jest tej przemianie. Tu chodzi o rozumienie, że zmiana jest procesem i jakie na niego składają się części.
Ta część książki jest też o tyle atrakcyjna, bo zdradza rzeczy, o których my kobiety, bez rozmów z mężczyznami, nie mamy kompletnie pojęcia.
Dowiadujesz się o głęboko skrywanych pragnieniach mężczyzny. I nie chodzi tutaj o tajnikach seksu w małżeństwie. Tu autor odsłania umysł mężczyzny i tłumaczy, jakie oczekiwania ma facet wobec swojej żony. Wchodzi on w styl myślenia mężczyzny, pokazuje jak mężczyzna patrzy na kobietę, co o niej myśli i jak on czuje się jako facet, w kryzysie w związku.
Jak dobra wróżka, Autor podsuwa rady, jaką Ty jako kobieta, możesz być dla swojego partnera czy męża, zgodnie z jego myśleniem i oczekiwaniem.

W końcu autor zdradza, jak facet chce by jego żona zachowywała się, myślała i działała w małżeństwie.
Więc jeśli tkwisz w martwej relacji, uważasz że twoje małżeństwo przeżywa kryzys w związku i już naprawdę nie masz wiary na to, że ono przetrwa, to ta książka jest dla Ciebie ostatnim kołem ratunkowym.
Nie ukrywam, że tą książkę czyta się długo. Tu są konkretne i dobrze wytłumaczone rzeczy. Ja jak czytałam tę książkę, to przecierałam oczy ze zdumienia, że tak mój mąż może patrzeć na coś i jak łatwe są pewne rzeczy, zachowania, słowa, które mogą naprawdę Ciebie zmienić i Twoje patrzenie na kryzys w związku.

Więcej uśmiechu dla dobra małżeństwa ksiązka w księgarni opiniabiegly.pl
Więcej uśmiechu dla dobra małżeństwa ksiązka w księgarni opiniabiegly.pl

Trzecia książka to poradnik o zabarwieniu humorystycznym. Mark Gungor słynie z pisania książek lekkim piórem i potrafi na kartach swojej książki, tak grać słowem, że sama uśmiechasz się podczas lektury jego książki.
„Więcej uśmiechu dla dobra małżeństwa” to książka zarówno dla kobiet jak i mężów. Autor jest też Amerykaninem. Od 38 lat jest mężem. W Stanach Zjednoczonych jest cenionym ekspertem od tematów małżeńskich. Codziennie dzięki jego wiedzy, jakieś amerykańskie małżeństwo nie kończy się rozwodem.
W zabawny sposób pisze o różnicach między kobietami i mężczyznami. I to jest jego fundament, od którego zaczyna tłumaczyć, dlaczego małżeństwo czy konkubinat, ma kryzys w związku.
Z uśmiechem przytacza wiele zabawnych anegdot, na podstawie których wyjaśnia skąd są problemy w małżeństwie czy w związku. I robi to tak delikatnie i zabawnie, że nie robi swoim słowem nikomu, ani krzywdy ani nie obraża nikogo.
Dzięki jego wiedzy, wiele małżeństw podjęło trud naprawy związku w kryzysie.
Czytałam jego porady i mogę sama przyznać, że książka ta absolutnie nie przytłacza, nie moralizuje i nie wprawia Ciebie w poczucie winy, bo ty cały czas masz karuzele katastrof i porażek w małżeństwie.
Jak czytasz tą książkę, to masz wrażenie, że nie tylko Twój małżonek nie słyszy Ciebie, nie pomaga, nie robi to co ty chcesz. I nie tylko ty masz uczucie, że Twój partner odkochał się .
Pisze on o typowych problemach małżeńskich, stąd łatwo ty skonfrontujesz się ze swoimi. W czasie lektury porównasz jak ty coś robisz, jak mężczyzna to doczytuje i dlaczego kryzys w związku, jak był tak trwa.
Książka ma liczne rozdziały i podtytuły. Łatwo odszukasz informacje, które Ciebie interesują. Możesz też czytać tą książkę partiami. Możesz też w końcu z tą książką pracować, jak w terapii. Pewnie fragment książki czytasz, spotkasz się ze swoją reakcją emocjonalną. Wtedy przemyśl, to co autor pisze, by mieć odwagę albo przyznać się samemu do swoich błędów i mieć od razu podpowiedz jak zmienić się i unikać kolejny kryzysy w związku, na przyszłość.
Tak więc ta książka jest dla Ciebie, jak jesteś w kryzysie, nie stoisz nad przepaścią końca swojego małżeństwa i jeszcze wszystkiego nie widzisz w czarnych kolorach. Masz odwagę i siłę w sobie, by naprawić wasz związek czy małżeństwo, ale nie chcesz tego robić w przygnębiający sposób, z negatywnym nastawieniem. Humor sytuacyjnych i słowny Marka Gungowa, zachęci Ciebie do pracy nad związkiem w radosny i w żartobliwy sposób.

Więcej uśmiechu dla dobra małżeństwa ksiązka w księgarni opiniabiegly.pl
Więcej uśmiechu dla dobra małżeństwa ksiązka w księgarni opiniabiegly.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Przewiń do góry
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj: polityka prywatności.

Dodaj tu swój tekst nagłówka